Lady Jana Greyová - Faith Cooková

  • id: 2908
  • zařazení: Knihy
  • vydavatel: Poutníkova četba
  • stran: 0
  • rozměr:

  • dostupnost: skladem
    cena: 240 Kč
  • cena bez DPH: 240,00 Kč
kusů:

Život lady Jany Greyové, která byla pouhých devět dní královnou Anglie, je dramatický, srdcervoucí příběh. Měla velmi těžký osud a přesto ve svých 16 letech vydala svědectví o Kristu a Jeho milosti celé Anglii a zpečetila ho svou krví.

 

 

 

Při čtení této knihy životního osudu lady Jany Greyové, devítidenní anglické královny, porozumíte v čem je hodnota života. Lidé bez živé víry v Krista budují svou pověst, kupí bohatství a usilují o moc nad druhými. To vše má ale jen dočasné trvání. Co má však věčnou hodnotu? Ježíš jí řekl: "Já jsem vzkříšení i život. Kdo věří ve mne, i kdyby umřel, bude žít. A každý, kdo žije a věří ve mne, neumře navěky. Věříš tomu?" (Jan 11:25-26) Zde si můžete přečíst více o nové knize a jejím příběhu lady Jany Greyové. Další hrdinské činy reformátorů a mučedníků naleznete v knize Velký spor věků.

Z posledních slov Jany Greyové: „Prosím vás všechny ... abyste mi byli svědky, že umírám jako skutečná křesťanská žena, a že nehledám spasení žádnými jinými prostředky, ale jedině milostí Boží, v krvi Jeho jediného Syna Ježíše Krista, a daleko za sebe odhazuji všechny své zásluhy, jako věci, které zůstaly daleko za mými skutečnými povinnostmi. A vyznávám, že i když jsem znala slovo Boží, zanedbávala jsem je a milovala jsem sama sebe a svět a proto jsou tato pohroma a trest, který na mě bude vykonán, spravedlivé a zasloužené - a přesto jsem Bohu vděčná za Jeho dobrotu, že mi dal čas a odklad trestu jako příležitost činit pokání ... a nyní dobří lidé, dokud žiji, prosím vás, abyste mě podpořili svými modlitbami." Na rozloučenou recitovala Žalm 51 a připravila se na příchod kata.

 

 

 


Další nabídka knih