Zlaté ruce - Ben Carson a Cecil Murphey

  • id: 1869
  • zařazení: Knihy
  • vydavatel: Listy naděje
  • stran: 203
  • hmotnost: 234g
  • rozměr: 20 x 13 měkká vazba

Zavřeno, Biblický sobotní odpočinek od pátku 18:18 do soboty 19:22


Z outsidera bez šance světovým lékařem a kandidátem na prezidenta USA. Jak to dokázal? Nikdo by dnes neřekl, že se Ben narodil v jedné chudinské čtvrti Detroitu. V jeho 8 letech ho opustil otec a on zůstal sám se starším bratrem Curtisem a maminkou v černošském ghettu. Matka dlouho a těžce pracovala, aby měli na živobytí, neměla tedy na syny příliš času. Doma byl s bratrem stále jak přilepený k televizi a sebevědomí bylo na nule. To jsou mnohdy reálné problémy v životě každého z nás, kdy nevíme co bude zítra dál...

Beniaminovi stále více narůstaly problémy ve škole i se spolužáky. V kolektivu se mu děti posmívali, uráželi ho a patřil mezi nejhorší žáky jak v učení, tak v chování. Měl totiž velké problémy ovládat svůj vztek. Ve 14 letech při jednom z rozčílení téměř zabil kamaráda Boba, když ho nožem bodl do břicha. Nůž se naštěstí zlomil, jak se zarazil o sponu opasku. Když mu došlo, co se mohlo stát, řekl si, že vztek už nikdy nesmí být jeho pánem.

Jeho maminka jednoho dne vypnula televizi a poslala Bena a Curtise do knihovny. Od toho dne museli pravidelně číst. Zpočátku to byl problém, ale čím více četli, tím více se zlepšovali i ve škole a tím více je začalo učení bavit. Maminka trpěla těžkými depresemi, ale na život svých chlapců měla velký vliv. Povzbuzovala je, každý den jim dodávala sebedůvěru slovy „ty to zvládneš, máš na víc" a důsledně je nutila učit se, přestože sama neměla vzdělání a psala i četla jen s velkými obtížemi. Především ale doufala v Boha, který byl její pomocí a nadějí. Na druhý stupeň školy a později k maturitě již Ben i Curtis přistupovali jako premianti třídy. Díky své obrovské píli se stal Ben nejlepším žákem školy.

Po mnoha nepříjemnostech spojených s jeho černošským původem byl přijat na prestižní univerzitu v Yale. Na studia si vydělával a přes to školu dokončil s výborným prospěchem. Bylo to zvláště proto, že nebyl povrchním studentem, ale byl zvyklý studovat vše do hloubky. Zajímala ho medicína a tak se stal lékařem v oblasti neurochirurgie v univerzitní nemocnici Johna Hopkinse v americkém městě Baltimore. Velice brzy se stal vyhledávanou špičkou ve svém oboru. Stejně jako jeho maminka přijal i Ben do svého srdce Pána Boha, díky kterému dokázal zvítězit i sám nad sebou.


Další nabídka knih